Hakkımızda

İlk günden bu yana “Peynir Aşkı

Lezzetimiz, Tarihimizde Saklı…

Peynirin anavatanı Edirne’den tüm Türkiye’ye ulaşan Nurlu Peynirleri ve süt ürünlerinin lezzeti 1950’lerden bugüne süregelmektedir…

1957 yılında Edirne’nin önde gelen mandıracılarından Abdullah Nurlu tarafından kurulan Nurlu Peynirleri, gelişim sürecini atlatarak kısa sürede şehrin en önemli lezzetlerinden biri haline gelmiştir. Tadını, Edirne’nin endemik bitki türlerinden elde edilen eşsiz sütten alan Nurlu peynir ve süt ürünleri, geleneksel tarife sadık kalınarak son teknoloji ile doğal ve katkısız bir şekilde üretilmektedir. Ürünlerimiz, lezzet ve kalite odaklı üretim sayesinde lokal ve ulusal anlamda en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmiştir.

Nurlu beyaz peynirleri tam yağlı ve kendine has aroması ile tadını bu yağdan almaktadır. İşletmemiz tam yağlı inek, koyun ve keçi peynirinin yanı sıra yine kendi üretimi olan; tereyağı, eski kaşar, ayran, kaymak ve lor peyniri ile de damak tadınıza hitap etmektedir.

1996 yılında, talep artışını karşılama ve üretim kapasitesini artırma hedefiyle Edirne’nin Karakasım Köyü’ndeki yeni modern tesisini açan firmamız yıllar içerisinde teknolijik gelişmeleri de yakından takip ederek günümüze ulaşmıştır.

Nurlu Peynirleri ve süt ürünleri tarih boyunca lezzeti, kalitesi ve hizmet anlayışıyla Edirne’nin en önemli lezzet duraklarından biri haline gelmiştir. Günümüzde de şehrin en önemli simge işletmelerinden biri olmayı gururla sürdürmektedir.